مقالات

مراحل اصلی در بازسازی ویلا

بازسازی ویلا-ویلادشت

 

بازسازی ویلا چیست و چه ضرورتی دارد؟

 

زمانی که ویلا یا ملکی را خریداری می کنید معمولا پس از گذشت چند سال ویلا نیاز به بازسازی پیدا می کند حتی اگر ویلا در زمان خرید شما نوساز باشد هم گذشت زمان،تغییرات آب و هوایی و… برروی ویلا تاثیر می گذارند و باعث تخریب بخش هایی از ویلا می شوند،عده ای از افراد هم ترجیح می دهند تا ویلا و بنایی کلنگی را بخرند و پس از آن براساس سلیقه خود و مطابق مد روز بازسازی ویلا را انجام دهند.

در این مقاله از سایت املاک ویلادشت به بررسی نکات مهم در بازسازی ویلا می پردازیم.

بیشتر بخوانید: 5 نکته مهم در طراحی استخر ویلا

تفاوت بازسازی با بهسازی 

 

بهسازی زمانی انجام می شود که بخواهیم ویلا را از نظر ایمنی، تاسیسات، تجهیزات داخلی و … بهبود دهیم و با ظاهر آن کاری نداشته باشیم. در بهسازی ویلا فعالیت های مانند مقاوم سازی ویلا، ایمنی در برابر آتش سوزی و زلزله ، بهبود تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و مواردی مانند این در نظر گرفته می شود و در آنها تغییر ایجاد می شود.

 

اما برخلاف بهسازی ویلا، در بازسازی به ظاهر بنا است اهمیت بیشتری داده می شود ، هنگامی که طراحی داخلی ویلا را تغییر می دهیم و یا نمای بیرونی را به وسیله مصالح و المان های جدید تغییر می دهیم یا بخش جدیدی به ویلااضافه می کنیم در واقع کار بازسازی ویلا را انجام داده ایم.

در بازسازی  ممکن است بعضی از بخش های ویلا تخریب شوند ودوباره ساخته شوند و یااینکه بخش جدید به ویلا اضافه شود.

بازسازی ویلا-ویلادشت

بیشتر بخوانید: انواع شومینه در ویلاها

چرا بازسازی ویلا ها انجام می شود؟

 

بازسازی ویلا ها دلایل مختلفی دارد مانند: زمان زیادی از ساختن ویلا گذشته و ساختن داخل و بیرون ویلا قدیمی و تخریب شده است و یا اینکه  مالک ویلا قصد فروش ویلا را دارد و قبل از اینکه ویلا به فروش برسد ترجیح می دهد ویلا را بازسازی کند و با قیمت بالاتری بفروشد،یا فرد ویلایی قدیمی را خریداری کرده و می خواهد آن را مطابق سلیقه خود تغییر دهد.

و عامل دیگری که باعث می شود تا افراد تمایل به بازسازی پیدا کنند این است که مصالح مورد استفاده در بخش های مختلف ویلا  همواره در حال تغییر هستند و روز به روز جدیدتر و دارای مزایای بیشتری شوند.

همین عامل سبب می شود تا ویلا هایی که بیش از ۱۵ تا ۲۰ سال از ساخت آن ها گذشته است قدیمی و کلنگی به نظر برسند. به همین دلیل باید با استفاده از مصالح جدید بازسازی خود را شروع کنید.

 

بیشتر بخوانید: مزایای هوشمند سازی ویلاها

بازسازی ویلای قدیمی بهتر است یا خرید ویلای نوساز؟

 

ممکن است برای شما هم مانند بسیاری از افراد این سوال که بازسازی ویلای قدیمی بهتر است با خرید ویلای نوساز ؟در پاسخ به این سوال باید گفت که ویلاهای قدیمی برای صاحب ملک بسیار ارزشمند هستند و افراد خاطرات تلخ و شیرین بسیاری در آن دارند و ترجیح می دهند که از همان ویلا استفاده کنند و آن را بازسازی کنند

مورد دیگر که افراد ترجیح می دهند ویلا را بازسازی کنند، این است که خریدن و یا ساختن ویلای نو ساز هزینه های فراونی را دارد و نیازمند وقت و زمان بیشتری نیز می باشد به همین دلیل به بودجه ای چند برابر بودجه بازسازی نیاز دارند پس زمانی که افراد بودجه و زمان محدود تری دارند بازسازی انتخاب بهتری است.

بیشتر بخوانید: 7 مورد مزایا و معایب ویلاهای پیش ساخته

مراحل بازسازی ویلا

 

برای اینکه بازسازی ویلا به درستی انجام شود ،  باید مراحل زیر را طی کنید.

 

طراحی و نقشه بازسازی

 

اولین مرحله ای که برای بازسازی ویلا باید انجام شود این است که بدانید از بازسازی ویلا چه می خواهید. اگر شما قصد فروش ویلا را دارید باید سعی کنید آن را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنید تا بتوانید با قیمت بالاتری ویلای خود را بفروشید. همچنین شما باید با توجه به اقلیم جغرافیایی ، بافت شهری منطقه و وبودجه ای که دارید یک نقشه جدید برای تغییرات در نظر بگیرید.

بازسازی ویلا-ویلادشت

خرید مصالح و تجهیزات

 

بعداز طراحی نقشه بازسازی در مرحله بعد باید سراغ خرید مصالح بروید. مصالحی که برای بازسازی به کار می برید، باید کاملاً با آب و هوا و اقلیمی که در آن زندگی می کنید مطابقت داشته باشد.

مثلا اگر در شمال زندگی می کنید به دلیل رطوبت فراون و بارندگی زیاد در این منطقه استفاده از چوب و مصالحی که مقاومت کمی دارند برای نمای ویلا توصیه نمی شود و نکته بعدی در انتخاب مصالح مورد نیاز برای بازسازی درنظر گرفتن بودجه است.

 

اجرای بازسازی 

 

پس از تهیه مصالح مورد نیاز کار بازسازی را آغاز می شود برای بازسازی بهتر است از معماران و مهندسین ماهر کمک بگیرید تا بتوانند ویلا را براساس نقشه شما بازسازی کنند.

بیشتر بخوانید: ساخت ویلا در تهراندشت

نتیجه‌گیری

 

بازسازی با بهسازی کاملا متفاوت است. بازسازی مربوط به بخش های ظاهری ویلا است و همچنین قسمت های بیرونی و طراحی داخلی در نظر گرفته می شود؛ اما در بهسازی ویلا اسکلت و قسمت های مربوط به ایمنی ویلا و تجهیزات و مواردی از این قبیل در نظر گرفته می شود.

بازسازی باعث می شود تا قیمت ویلا افزایش پیدا کند. به همین خاطر بسیاری از افرادی که قصد فروش ویلای خود را دارند آن را بازسازی می کنند.بازسازی بیشتر برای ویلاهایی با سن بالای ۱۰ تا ۱۵ سال انجام می گیرد

 

بیشتربخوانید: نکات مهم برای فروش سریع تر ملک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.