مقالات

ساخت ویلا در تهراندشت

ساخت ویلا در تهراندشت

 صفر تا صد ساخت ویلا در تهراندشت

 داشتن ویلا در منطقه تهراندشت این روزها افراد زیادی را به این منطقه آورده و کمتر کسی پیدا می شود که تاکنون اسم تهراندشت را نشنیده باشد.

تهراندشت به دلیل ویژگیهای خاص خود از جمله نزدیک بودن به شهرهایی بزرگ مانند کرج و تهران،داشتن آب و هوای عالی و طبیعت فوق العاده زیبا،داشتن امکانات رفاهی ،مناسب بودن قیمت و تنوع زمین و ویلا در تهراندشت ، سرخاب و روستاهای دیگر مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و همچنین داشتن مکانی آرام و دلنشین برای ایام تعطیل و دورشدن از شلوغی و آلودگی است.

بیشتر بخوانید : تهراندشت کجاست؟ 

در سال های اخیر تنوع زمین در تهراندشت باعث شده شهرک ها و ویلاهای متنوعی در این منطقه ساخته شود که هر کدام باتوجه به هزینه و سرمایه خریداران دارای امکانات مختلفی هستند اما بعضی از مردم ویلاهایی طبق سلیقه خود میخواهند و تمایل دارند ویلا را براساس خواسته ها و سلیقه خود بسازند.

 

ما در این مقاله به بررسی شرایط و امکانات مورد نیاز برای ساخت ویلا در تهراندشت می پردازیم تا شما با خیال راحت و با داشتن آگاهی کامل بهترین تصمیم را برای ساخت ویلا در تهراندشت و یا خرید ویلا در تهراندشت بگیرید.

 

مراحل ساخت ویلا در تهراندشت

مرحله اول :خرید زمین

اولین مرحله برای ساخت ویلا در تهراندشت انتخاب و خرید زمین  در محیط و منطقه ای مناسب در تهراندشت می باشد شما باید تمام شرایط را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید زمین در تهراندشت کنید.

شرایطی  مانند : بودجه در نظر گرفته شده برای ساختن ویلا و خرید زمین،امکانات منطقه ای که زمین در آن قرار دارد(همانطور که می دانید تهراندشت روستاهای زیادی دارد که امکانات رفاهی و قیمت در هرکدام از این روستاها متفاوت با روستای دیگر است و شما باید با دقت فراوان زمین مورد نظر خود را انتخاب کنید)، متراژ زمین،داخل بافت بودن یا نبود ،سند داشتن یا نداشتن و…..

شما برای انتخاب بهترین زمین میتوانید از مشاورین ما در املاک ویلادشت کمک بگیرید.

 

مرحله دوم: دریافت مجوز ساخت ویلا

 • بعد از خریدن زمین در تهراندشت شما باید با در دست داشتن اصل و کپی سند زمین به همراه اصل و کپی شناسنامه خود، درخواست ساخت ویلای خود را به صورت کتبی به شهرداری تهراندشت تحویل دهید.
 • پس از ثبت شدن درخواست شما، یک کارشناس یا نماینده فنی از طرف شهرداری تهراندشت به محل زمین شما فرستاده می شود تا زمین شما را بررسی کند و مشاهدات خود را ثبت کند.
 • پس از اینکه گزارش نماینده توسط شهرداری دریافت و ثبت شد، شهرداری با توجه به شرایط و منطقه زمین شما از نظر بافت و نوع خاک، به بررسی شرایط ساخت ویلا در منطقه مورد نظر شما می پردازد و امکان ساخت ویلا استاندارد درمنطقه توسط شهرداری بررسی می شود.
 • پس از تایید شدن شرایط زمین شما از طرف شهرداری به شما  مجوز طراحی نقشه ویلا داده می شود
 • در مرحله بعد پس از طراحی ویلای شما توسط مهندس معمار،نقشه طراحی شده باید به شهرداری تحویل داده شود تا کارشناسان نقشه را بررسی کنند.
 • پس از تایید نقشه ساخت ویلا توسط کارشناس شهرداری، شما باید عوارض ساخت و ساز را پرداخت کنید تا پروانه و مجوز ساخت برای شما از طرف شهرداری صادر شود.

(هزینه اخذ پروانه ساخت بر اساس مساحت زمین و  قیمت زمین در منطقه متغیر است)

 • پس از طی کردن مراحل فوق، شما می توانید ساخت ویلای خود را شروع کنید

 

پس از گرفتن مجوز ساخت ویلا در تهراندشت شما می توانید ساختن ویلای مورد نظر خود را شروع کنید که در زیر به مراحل ساختن ویلا در تهراندشت اشاره می کنیم .

مرحله اول : گودبرداری

اولین مرحله ساختن ویلا گودبرداری است  و مهم ترین دلایل برای گود برداری شامل مواردی مثل :رسیدن به خاک سفت ، پایین آوردن مرکز ثقل سازه،قرار گیری فنداسیون در محل امن و دور از سیل و یخبندان است.

 نکته مهمی که در گود برداری باید به آن توجه شود اصولی بودن و طبق ضوابط بودن گود برداری است،گودبرداری غیر اصولی منجر به بروز حادثه می شود.

مرحله دوم :بتن ریزی و ساخت سازه ویلا

بعد از گودبرداری و کندن پی، نوبت بتن‌ریزی و ساخت سازه ویلا است.

برای بتن ریزی باید از بتن مرغوب و مناسب با شرایط آب و هوایی ساخت ویلا استفاده شود.

مرحله سوم : دیوارکشی

دیوارها از مهم‌ترین المان‌های شکل‌دهنده به فضای بیرونی و درونی ویلا هستند.
و باید در اجرای آنهابه اصول زیبایی‌شناسی توجه شود.

مرحله چهارم: پوشش سقف ویلا

پوشش سقف ویلا باید با توجه به نوع سازه و منطقه ساخت ویلا انتخاب شود.

در انتخاب نوع پوشش سقف ویلا باید به عواملی مختلفی مانند :نصب آسان، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، مقاومت در برابر آتش‌سوزی و زلزله و زیبایی آن توجه کرد.

مرحله پنجم:ساخت نمای ویلا

اولین چیزی که در نگاه اول دیده می شود نمای ویلا است  و تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی ویلا و قیمت آن دارد.

مرحبه ششم:دیزاین و دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا نیز به اندازه نمای ویلا اهمیت دارد.

در دکوراسیون داخلی ویلا می‌توان از دکوری‌ها ،نورپردازی‌ها و بافت‌های مختلف و متنوع استفاده کرد.

مرحله هفتم: محوطه سازی ویلا

محوطه‌ ویلا با توجه به کوچکی یا بزرگی مساحت محوطه می‌تواند متفاوت باشد.

در محوطه‌سازی ویلا باید به جنس خاک، متراژ زمین و شرایط آب و هوایی برای کاشت گیاهان توجه نمود.در محوطه سازی ویلا ساختن استخر،آلاچیق و کاشت درختان زینتی مرسوم است.

 

در مرحله آخر که ساختن ویلا ی شما به پایان می رسد شما باید برای دریافت پایانکار و سند ویلا اقدام کنید که در زیر به مراحل گرفتن آن اشاره می کنیم:

 

 • هنگامی که مراحل ساخت ویلای شما به پایان رسید باید پایان کار خود را به شهرداری اطلاع دهید تا پس ازبازدید نماینده شهرداری و تایید ویلای شما مجوز دریافت خدماتی مانند اشتراک آب، برق و گاز به شما تحویل داده شود.
 • شما باید جهت دریافت پایان کار ویلا ی خود از شهرداری با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک مالک زمین به شهرداری مراجعه و پایان کار رسمی ساخت ویلای خود را به شهرداری اطلاع دهید.
 • پس از اینکه نمایندگان شهرداری از ویلای شما بازدید کرده و عدم خلافی و نقض قانون در مراحل ساخت ویلا را تایید کردند، شهرداری برای شما یک گواهی پایان کار صادر خواهد کرد.
 • و در آخرین مرحله شما برای دریافت سند مالکیت ویلا، باید به همراه گواهی پایان کار، به یکی از دفاتر ثبت سند مراجعه و مراحل دریافت سند مالکیت ویلای خود را تکمیل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.