مقالات

سرخاب کجاست؟

سرخاب کجاست؟

سرخاب کجاست؟

ساوجبلاغ میان شهرستان‌های کرج، طالقان، نظرآباد و اشتهارد قرار گرفته است. گویی جاذبه های ساوجبلاغ استان البرز تمامی ندارد چرا که امروز می‌خواهیم نقشه سرخاب را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم سرخاب کرج کجاست؟ آیا می‌دانید سرخاب کجاست؟ چرا ساخت ویلا در سرخاب رواج یافته است؟ قیمت باغ در سرخاب چند است؟ با ما در جاده همراه بمانید تا بدانیم سرخاب کجاست؟ و جواب تمامی سوالات را بگیریم.

روستای ییلاقی سرخاب

سرخاب با نام اصلی سرخ آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است. روستای ییلاقی سرخاب یکی از سر سبزترین مناطق ساوجبلاغ است که همانند کردان و تهراندشت شهرت یافته است.

بیشتر بخوانید :صفر تا صد سرخاب که باید بدانید

تهراندشت در جنوب آزادراه کرج قزوین و در مسیر جاده ۳۲ (جاده قدیم قزوین) قرار دارد که بهشت ساوجبلاغ نامیده می‌شود.

سرخاب به نگین تهراندشت معروف شده است که در قسمت جنوبی تهراندشت و در مسیر جاده سهیلیه قرار دارد.

سرخاب کجاست؟

روستای سرخاب در استان البرز واقع شده است.

ویژگی‌های سرخاب

از عواملی که سبب معروف شدن و محبوبیت یک منطقه می‌شود، می‌توان عوامل زیر را نام برد:

– فاصله آن تا اطراف

– دسترسی راحت

– خوش آب و هوا بودن

که سرخاب تمامی این عوامل را داراست. از قسمت شرقی سرخاب، رودخانه‌های سرخاب و عباس آباد گذر می‌کنند که از رودخانه کردان سرچشمه گرفته‌اند.

گذر رودخانه‌ها از سرخاب کرج، آب و هوای بسیار لطیفی را به سرخاب بخشیده است و سطح آبی خوبی در منطقه پدید آورده است که خود باعث حاصلخیزی خاک شده است. به همین دلیل باغات و طبیعت سبز بسیاری در کردان دیده می‌شود. در فصل پاییز کوچه باغ‌های روستای سرخاب کرج واقعا تماشاییست.

بیشتر بخوانید :تهراندشت کجاست؟

فاصله سرخاب تا اطراف

در بخش قبل عنوان کردیم که فاصله منطقه تا اطراف و دسترسی راحت از عوامل مهم و تاثیر‌گذار در جذب گردشگران و مسافران است. فاصله سرخاب تا کرج حدود ۳۰ کیلومتر است. کرج در شرق سرخاب قرار دارد و از طریق آزادراه کرج – قزوین و جاده قدیم قزوین می‌توان می‌توان به سرخاب رسید. از میدان آزادی تا سرخاب بسته به میزان ترافیک بین ۱ ساعت و نیم تا ۲ ساعت راه است.

تهراندشت و هشتگرد نیز به ترتیب در ۱۰ و ۱۵ کیلومتری شمال سرخاب قرار دارند. علاوه بر کسانی که ترجیح می‌دهند در جای خوش آب و هوایی مانند سرخاب، ویلا یا باغ داشته باشند، بسیاری از کسانی که در شهرک‌های صنعتی اطراف مثل هشتگرد، نظرآباد، بهارستان و… کار می‌کنند در سرخاب و نواحی اطراف سکونت دارند به همین دلیل سرخاب از امکانات نسبتا خوبی برخوردار است.

بیشتر بخوانید : 6 مزیت فوق العاده خرید ویلا در تهراندشت

جاذبه های سرخاب

اکنون که می‌دانید سرخاب کجاست؟ جاذبه های آن به ویلاهای کوچک و بزرگ و رنگارنگ که به خاطر پر آبی منطقه عموما دارای استخر هستند و یا به باغ‌های میوه با قیمت‌های مقطوع و درختان مثمر و غیر مثمر ختم نمی‌شود. علاوه بر حاشیه رودخانه‌های سرخاب و عباس آباد، جاهای دیدنی در سرخاب و اطراف آن وجود دارد که در ادامه معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: چرا باید برای خرید ویلا سرخاب انتخاب کنیم؟

مجموعه تپه‌های باستانی سرخاب

تپه سرخاب، تپه‌ای باستانی است که از دوره تیموری به یادگار مانده است و در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. برای دیدن تپه سرخاب در فاصله ۱ کیلومتری روستای سرخاب به  انتهای شرقی خیابان شهید رجبعلی مهین خیل بروید و با دنیای رازآلود آن آشنا شوید. وجود تپه باستانی سرخاب، قدمت تاریخی منطقه را نشان می‌دهد.

امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا و امامزاده جواد عباس آباد کوچک

امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا به امامزاده جواد (ع) معروف است. ساختمان بقعه تاریخی است و درب جنوب آن از ارزشمندترین آثار باستانی به شمار می‌آید.

این بقعه در دهستان سعیدآباد در روستای قاسم آباد آقا قرار دارد. امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا پایین‌تر از خیابان آیت الله خامنه‌ای، میان رودخانه‌های عباس آباد و سرخاب، نرسیده به مسجد جامع قاسم آباد آقا قرار دارد. امامزاده جواد عباس آباد کوچک در فاصله ۲۰۰ متری از امامزاده جواد (ع) قاسم آباد آقا قرار دارد.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ویلا در سرخاب و همچنین مشاوره کاملا رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید.
۰۹۱۲۶۶۲۰۰۳۵ اقای بهرامی
۰۹۱۲۶۶۳۴۹۰۴ اقای فلاح
۰۹۱۲۲۶۲۳۳۵۲ اقای روستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.