مقالات

لنداسکیپ چیست؟

لنداسکیپ چیست؟

در کل تغییر گسترده ای که در فضای بیرون از خانه و یا محوطه ی بیرونی آن ایجاد می کنید را لند اسکیپ گویند.

ایجاد محوطه ی سرسبز اصول و معیارهای خاص خود را دارد که با هم به بررسی آن می پردازیم.
فرض کنید از پنجره ی خانه ی خود و یا ویلا به حیاط نگاه می کنید و با فضایی زیبا و سرسبز روبرو می شوید. خود به خود انرژی مثبتی را دریافت خواهید کرد و از سپری کردن اوقات تان لذت خواهید برد. شما در ابتدای طراحی نما و محوطه ی خانه هزینه ای را صرف ایجاد فضای سبز در حیاط می کنید. اما اگر زمانی تصمیم به فروش گرفتید، ارز و سودش نیز به واسطه ی فضای زیبایی که ایجاد کرده اید افزایش می یابد. این بدان معناست که لند اسکیپ ارزش ملک را بالاتر می برد.
◼محوطه های سبز دارای مزایای دیگر هستند، از قبیل:
▪️کاهش نویز و آلودگی
▪️خنک کننده ی طبیعی
▪️بهره مند شدن از فضای زیبا
▪️تنوع در معماری و نمای بیرونی ساختمان
انواع بسیار زیادی از لند اسکیپ در دنیا وجود دارند که ما در زیر فقط به چند نمونه اشاره می کنیم. دلیل انتخاب این موارد اجرای سریع آن ها است.
🔸️چمن: یکی از ساده ترین فضا سازی ها است که به اشکال مختلفی می توان آن را پیاده سازی کرد.
🔸️بوته ها: این مورد زمان بیشتری را به نسبت چمن نیاز دارد اما یکی از زیباترین نوع لند اسکیپینگ است.
🔸️درختان گل دار: فضایی زیباتر و پرتر را با این نوع محوطه سازی خواهید داشت. انواع درخت ها را در فضا می توان کاشت و ظاهر آن ها را آراسته و زیباتر کرد.
🔸️چشمه ها و حوض های مصنوعی: اگر از ترکیب درخت ها و حوض های زیبا استفاده کنید، یکی از فوق العاده ترین فضاها را خواهید داشت.
🔸️گل های رنگی: علاقه ی بصری در بین انسان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. گل های رنگارنگ با ترکیب های زیبا یکی از مواردی است که می تواند جذابیت محیط را دو چندان کند.
اگر از درختها و گل های چهار فصل مانند کاج و سرو در محوطه ی خانه تان استفاده کنید می توانید از زیبایی آن ها در چهار فصل بهره مند شوید.
🔻: امروزه یکی از معضلات بزرگ شهر ها آلودگی است که یکی از راه های مقابله با آن ایجاد محوطه های سبز در پشت بام حیاط و یا اطراف آن است.همچنین استفاده از
آلاچیق
آبنما
برکه
استخر
گل کاری
باربیکیو و …از بخش های مهم و مدرن محوطه سازیست که اکثر فایل های ما این قابلیت را دارا هستند.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ویلا در تهراندشت و همچنین مشاوره کاملا رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید.
۰۹۱۲۶۶۲۰۰۳۵ اقای بهرامی
۰۹۱۲۶۶۳۴۹۰۴ اقای فلاح
۰۹۱۲۲۶۲۳۳۵۲ اقای روستا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.