مقالات

مزایای هوشمند سازی ویلاها

هوشمند سازی ویلا

مزایای هوشمند سازی ویلاها + تجهیزات هوشمندسازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت هوشمند سازی ویلا یکی از بهترین امکاناتی است که میتوان به آن دسترسی داشت و از مزایای آن بهره مند شد.

در ویلاهای هوشمند سیستمی به نام MBS  نصب می شود که هدف از نصب آن مدیریت فضای داخلی ویلا و همچنین تامین  امنیت ویلا است.

سیستم هوشمند مورد استفاده در ویلاها (mbs) به افراد این امکان را می دهند که بتوانند از راه دور ویلای خود را کنترل کنند و امنیت و وضعیت ویلای خود را بررسی کنند.

این سیستم های هوشمند به وسیله ی کنترلی که به اینترنت وصل است و با استفاده از چند نوع سخت افزار و نرم افزار کار می کند.

ویلای هوشمند چیست؟

ویلای هوشمند، ویلایی است که تمام هماهنگی­ها و انجام کارهای درون آن با استفاده از رایانه یا گوشی هوشمند انجام می شود و این امکان را در اختیار صاحب ویلا قرار می­دهد تا تمامی امور و کارهای ویلا را از طریق تلفن هوشمند خود کنترل و مدیریت کند. دستورات از طریق تلفن همراه به واحد مرکزی ارسال می­ شود و این واحد کنترلی، دستورات را به صورت کاملا دقیق به اجرا در می­آورد.

در نقاط مختلف ویلاهای هوشمند دوربین و سنسورهایی نصب می­شود.

چه بخش هایی از ویلا را می توان هوشمند سازی کرد؟

تمام بخش­های ویلا و قسمت­های داخلی آن مانند سالن پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و … و همچنین قسمت­های بیرونی ویلا مانند در ورودی، راه ­پله ،باغچه ، استخرو … را می توانیم هوشمند سازی کنیم.

مطالب بیشتر :نکات مهم برای فروش سریع تر ملک

کاربرد هوشمند سازی ویلا:

سیستم هوشمند کاربرد و مزایای بسیاری دارد که در زیر به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

هوشمند سازی در ورودی ویلا

در ورودی ویلا از مهم ترین بخش های ویلا است که در تامین امنیت ویلا نقش بسیار زیادی دارد با هوشمند سازی در ویلا در هنگام باز و بسته کردن در ویلا سیستم هوشمند ویلا به مالک ویلا پیام ارسال می کند و همچنین مالک ویلا میتواند با استفاده از دوربین مدار بسته بر در وروی ویلا و همچنین بخش های دیگر آن نظارت داشته باشد و خروجی و ورودی افراد را نظارت کند و همچنین میتواند بدون حضور، در ویلا در را برای افراد دیگر باز کند.

هوشمند سازی استخر ، سونا و جکوزی

با هوشمند سازی استخر ، سونا و جکوزی ویلا توسط سیستم MBS می توانید در هر نقطه ای از ویلا و یا خارج از ویلا آن را کنترل کنید

از مواردی که با استفاده از سیستم هوشمند در استخر ،سونا و جکوزی ویلا، مدیریت و کنترل می­شود، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

فن تهویه هوا

پمپ تصفیه

نور محیط

سیستم نورپردازی کف استخر

تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی و دمای محیط استخر

پمپ فشار آب جکوزی

سیستم گرمایش سونا

با داشتن سیستم هوشمند ویلا از طریق تلفن هوشمند خود میتوانید تنظیمات لازم را بدون حضور فیزیکی در محیط استخر و یا ویلا انجام دهید.

مطالب بیشتر:انواع سند ملک چیست؟

هوشمند سازی آبنما و باغچه

از دیگر قسمت های ویلا که میتوان آن ها را هوشمند کرد آبنما و باغچه است، محوطه بیرون هر ویلایی محیط مناسبی را برای آرامش و آسایش فراهم می کند اما همین محیط آرامش بخش نیازمند مراقبت های ویژه ای نیز هست.با استفاده از سیستم هوشمند میتوانید سیستم آبیاری ویلا را یکپارچه سازی کنید و با این کار نگهداری از درختان و باغچه ویلا راحت تر می شود.

کنترل دمای محیط

با هوشمند سازی ویلا شما در تابستان و یا زمستان و قبل از حضور در ویلا میتوانید دمای مورد نظرتان را تنظیم کنید و سیستم گرمایش و سرمایشی ویلایتان را روشن کنید.

افزایش امنیت ویلاها

از مشکلات بسیار مهم وبزرگی  که ویلاها با آن مواجه هستند مشکل عدم امنیت است. به دلیل اینکه بسیاری از ویلاها دارای ابعاد بزرگی هستند که کنترل کردن آنها و همینطور برقراری امنیت در ویلا مشکلات زیادی را به همراه دارد. و بیشتر دزدی ها زمانی صورت می گیرد که ویلا خالی است و کسی در آن حضور ندارد.امروزه با استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی ویلا میتوان با خیال راحت امنیت ویلا را تامین کرد

مطالب بیشتر :6 مزیت فوق العاده خرید ویلا در تهراندشت

هزینه هوشمند سازی ویلا

هزینه هوشمند سازی ویلا به تجهیزات موجود در ویلا بستگی دارد. و همچنین روشی که شما برای هوشمند سازی ویلا انتخاب می کنید تاثیر زیادی روی این هزینه هوشمند سازی دارد.

در ابتدا ممکن است هزینه زیادی را برای هوشمند سازی ویلایتان صرف کنید اما با توجه به مزایای هوشمند سازی ویلا در طولانی مدت این هزینه بسیار ناچیز خواهد بود.

 پیشنهاد میکنیم حتما مقاله چرا خرید باغ ویلای شهرکی در تهراندشت؟  را مطالعه کنید .

روش های هوشمند سازی ویلا

به صورت کلی دو روش برای هوشمند سازی ویلاها وجود دارد:

روش اول : استفاده از تکنولوژی های هوشمند سازی سیمی است ،در این روش  اگر سیم کشی ویلا مناسب نباشد میزان تخریب در ویلا بسیار بالا خواهد بود که این کار همزمان و هم هزینه زیادی را نیاز دارد.

روش دوم: روش دوم استفاده از دستگاه ها و تکنولوژی های بی سیم است ، در این روش دستگاه های مختلف برای ارتباط با یکدیگر از شبکه های بی سیم استفاده می کنند.  اگر در منطقه ویلایی شما دسترسی مناسبی به اینترنت وجود داشته باشد می تواند این روش می تواند یک راهکار فوق العاده برای هوشمند سازی ویلاهای مدرن به شمار بیاید و همچنین هزینه های شما را نیز کاهش دهد.

بیشتر مطالعه کنید: 7 مورد مزایا و معایب ویلاهای پیش ساخته

بهشت گمشده تهراندشت کجاست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.