مقالات

اصول معماری و طراحی ویلای مدرن تهراندشت

اصول معماری و طراحی ویلای مدرن تهراندشت

 

 

خانه یکی از مهم ترین بخش های زندگی ما انسان ها است وعلاوه براینکه سرپناه است محیطی برای آرامش و استراحت نیز هست.در طراحی ویلا ها و بناهای دیگر در معماری سبک های گوناگونی وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی خاص خودشان را دارند.

درمیان سبک ها ومدل های متنوعی که خانه ها و ویلاهای امروزی دارند سبک ویلای مدرن طرفدارن زیادی دارد واز محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار است بنابرین باید در طراحی این خانه ها دقت لازم انجام شود تا طرح ها ساده،واضح وقابل تشخیص باشند.

 

در ادامه ی مقاله به بررسی اصول معماری و طراحی ویلای مدرن میپردازیم،شما میتوانید برای دیدن نمونه کارها و ویلاهای مدرن تهراندشت روی لینک مقابل کلیک کنید.

 

 

طرح کلی ویلاهای مدرن

اولین اصلی که در طراحی  ویلای مدرن باید به یاد داشته باشید توجه به عملکرد آن است و در واقع استفاده از تکنولوژهای جدید در ساخت و ساز مثل به کار بردن اسکلت بتنی، اسکلت فلزی و همچنین پنجره‌های سرتاسری از ویژگی‌های اصلی طراحی ویلای مدرن است.

عملکرد در طراحی ویلاهای مدرن

عملکرد یکی از اصلی ترین نقش ها را در طراحی ویلای مدرن دارد. به همین دلیل قبل از شروع طراحی باید مشخص شود که دقیقا به چه نوع فضاهایی نیاز دارید و بر اساس آن طراحی ویلای مدرن انجام شود.

زیبایی و فرم ساختمان در طراحی ویلای  مدرن درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد.زمانی می‌توانیم طراحی ویلای مدرن را موفق بدانیم که همه فضاها به خوبی با نیازهای خریداران مطابقت داشته باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آن‌ها طراحی شده باشد.در طراحی ویلای مدرن باید همه چیزکاربردی و عملکردی باشد.

انتخاب صحیح رنگ‌ها در طراحی ویلاهای مدرن

در طراحی ویلای مدرن معمولا از رنگ‌ها به صورت ترکیبی از رنگ‌های خنثی و رنگ‌های تیره و روشن استفاده می‌شود.البته شما میتوانید بر اساس سلیقه ی خود از رنگهای دیگر نیز در طراحی ویلای مدرن استفاده کنید.مثلا میتوانید ازرنگهای : سفید، مشکی، نقره‌ای، خاکستری، ذغالی،قرمز آلبالویی ، کرم، نارنجی، قهوه‌ای وبسیاری از رنگهای دیگر استفاده کنید.

 

طراحی پنجره‌های ویلاهای مدرن

در بیشترویلاهای مدرن از سطح های بسیار وسیع شیشه در نمای ساختمان استفاده میکنند که این نوع طراحی علاوه بر زیبایی بر تامین نور خانه نیز تاثیر دارد.

نورپردازی ویلاهای مدرن

در طراحی ویلاهای مدرن نورپردازی ویلا اهمیت بسیار زیادی دارد و استفاده از انواع چراغ‌ها، شامل چراغ‌های دیواری و سقفی ، نورهای نقطه‌ای و همچنین نورپردازی کف در ویلاهای مدرن به توصیه می‌شود.

 

خصوصیات ویلاهای مدرن

 • احترام گذاشتن به محیط زیست و طبیعت و محیط پیرامون ویلای مدرن
 • به وجود آوردن احساس ارامش در فضاهای داخلی ویلا مدرن
 • وجود سادگی، خالص بودن و روشن بودن فضاهای طراحی شده در ویلاهای مدرن
 • به وجود آوردن احساس خلوت و تنهایی و همچنین تعلق خاطر به ویلاهای مدنر
 • احساس خاطره انگیز بودن فضاهای طراحی شده
 • توجه کامل به سادگی و نور گرایی بودن بنا

 

 

دکوراسیون داخلی در طراحی ویلاهای مدرن

 • استفاده از مصالح طبیعی برای کف پوش های ویلاهای مدرن . پارکت های از جنس چوب، به عنوان کف پوش در ویلاها ی مدرن مورد استفاده قرار می گیرندک ه از مصالح طبیعی هستند.
 • از تو رفتگی و بیرون آمدگی اضافی در طراحی داخلی ویلاهای مدرن خودداری شود. و تا حدامکان از خطوط صاف و فضاهای فاقد شکستگی در طراحی ویلاهای مدرن استفاده شود.
 • استفاده از مبلمان ساده و زیبا.
 • استفاده از رنگ سیلور وسایل تزئینی مانند چراغ خواب ها، نرده ها، دستگیره کابینت ها و کلید پریز های برق .
 • استفاده از رنگاهای خنثی برای طراحی ویلای مدرن
 • سعی کنید فقط وسایل ضروری را در معرض دید قرار دهید.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ویلا در تهراندشت و همچنین مشاوره کاملا رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید.
۰۹۱۲۶۶۲۰۰۳۵ اقای بهرامی
۰۹۱۲۶۶۳۴۹۰۴ اقای فلاح
۰۹۱۲۲۶۲۳۳۵۲ اقای روستا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.