مقالات

12 نکته مهم قبل از خرید ویلا در تهراندشت که باید به آن توجه کنید

خرید ویلا در تهراندشت

12 نکته مهم قبل از خرید ویلا در تهراندشت

امروزه با توجه به مشکلات زندگی شهری بیشتر افراد تمایل دارند که ویلایی را برای اوقات فراغت خود داشته باشند تا هم به چشم سرمایه گذاری و پس انداز به آن نگاه کنند و هم محیطی مناسب برای تفریح و سرگرمی داشته باشند.

در هنگام خرید ویلا باید به نکاتی توجه شود که اگر رعایت نشود و در انتخاب ویلا وسواس به خرج داده نشود خسارات جبران ناپذیری به سرمایه فرد خریدار وارد می کند.در مقاله زیر به بررسی این نکات میپردازیم

1.    هدف از خرید ویلا

اولین نکته در انتخاب ویلا این است که هدف شما از خرید ویلا چیست ؟چرا میخواهید ویلا بخرید؟قرار است همیشه ساکن ویلا باشید یا برای مدت کوتاهی و در روزهای تعطیل فقط میخواهید از ویلا استفاده کنید؟

برای سرمایه گذاری ویلا را میخرید یا استراحت و تفریح؟دوست دارید ویلا در منطقه ای نزدیک به محل سکونتتان باشد یا در شهری دیگر و……؟این سوالاتی است که باید قبل از خرید ویلا از خود بپرسید.

2.    شناخت بازار

قبل از خرید ویلا ، تا جایی که امکان دارد به صورت حضوری،تلفنی  یا اینترنتی، در مورد مشاوران املاک منطقه مورد نظرتان و گزینه‌های آن‌ها، اطلاعات کافی کسب کنید.

اینکار باعث می شود شما قبل از ورد به مذاکره از گزینه های مختلف،کیفیت و قیمت آنها اطلاعات خوبی داشته باشید.اگر بدون اطلاعات قبلی و در اولین بازدید ویلایی را بخرید ممکن است سرتان کلاه برود

3.    بودجه مورد نظر برای خرید ویلا

بعد از اینکه هدفتان از خرید ویلا مشخص شد ، بودجه‌ای که برای خرید ویلا در نظر دارید، بسیار مهم است. ویلا با امکانات متفاوت دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

شما در این مرحله باید براساس بودجه ای که دارید ویلا را انتخاب کنید،هنگام انتخاب و یا خرید ویلا میتوان از مشاورین املاک باتجربه وتخصص استفاده کنید تا سریع تر بتوانید گزینه های مناسب براساس بودجه تان را پیدا کنید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید ویلا در تهراندشت و سرخاب مشورت با متخصصین و مشاورین املاک ویلادشت است.

مشاورین املاک ویلا دشت علاوه برداشتن تخصص در این زمینه با منطقه تهراندشت و سرخاب نیز آشنایی کامل دارند و میتوانند بهترین راهنما برای شما در خرید ویلا مناسب باشند.

 

بیشتر بخوانید: تهراندشت کجاست؟

4.    نوع ویلا

 نکته بعدی در خرید ویلا انتخاب نوع ویلا است ویلاها دارای انواع مختلفی   هستند مانند: ویلاهای شهرکی ویا مستقل،ویلاهای دوبلکس یا تریبلکس ،ویلاهای مدرن ویا کلاسیک و…. که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند وشما باید طبق شرایط و سلیقه خود تصمیم بگیرید کدام ویلا را بیشتر می پسندید.

به عنوان مثال یکی از موضوعاتی که در هنگام خرید ویلا مطرح است عدم حضور مالک به صورت دائمی در ویلا است.

این عدم حضور دائمی باعث به وجود آمدن خسارات زیادی مانند:دزدی،عدم رسیدگی لازم و به موقع به ویلا،خشک شدن و از بین رفتن درختان و گیاهان ویلا است که بهترین راه حل برای این مشکل خرید ویلا در شهرک به دلیل وجود نگهبان و مراقبت دائمی از ویلای شما  است.

اما عده ای از افراد محیط شهرک را دوست ندارند و ترجیح می دهند ویلایی مستقل داشته باشند ، در صورت مستقل بودن ویلا شما باید سرایدار استخدام کنید که در این صورت هزینه های ویلای شما افزایش می یابد و باید به صورت ماهانه حقوقی را برای سرایدار در نظر بگیرید.

5.    آب ‌و هوا

بعضی از افراد ترجیح می دهند که در کنار دریا ویلا داشته باشند هرچند که ممکن است ساعت های زیادی را در راه و ترافیک باشند و همچنین ممکن است عده ای دیگر آب و هوای معتدل یا کوهستانی را ترجیح دهند و… اینکه شما چه نوع آب و هوایی را می پسندید بستگی به سلیقه خودتان دارد ولی باید شرایط هرکدام مانند دور ویا نزدیک بودن مسیر رسیدن به ویلا را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید : سرخاب کجاست؟ 

6.    دسترسی

قبل از انتخاب و یاخرید ویلا به چگونگی رفت وامد ،دسترسی آسان به جاده اصلی ،ترافیک مسیر و… را بررسی کنید. چک کردن این کار قبل از خرید می‌تواند شما را از دردسرهای بیرون آمدن از محله و رفتن به جاده اصلی یا از رفت‌و‌آمد طولانی نجات دهد.

اگر قرار باشد برای رسیدن به ویلا ساعات طولانی در ترافیک بمانید باعث خستگی ودلزدگی شما از ویلایتان می شود

نکته با اهمیت دیگر درباره دسترسی های ویلا ،دسترسی ویلا به خدمات رفاهی مثل:مراکز خرید،بیمارستانها،فروشگاهها ،آتش نشانی ،اورژانس و….اگر این نکات برای شما اهمیت دارد قبل از خرید ویلا حتما این نزدیک بودن این محل ها را برای خرید ویلا بررسی کنید

7.    امکانات

آب،برق و گاز از امکانات اصلی و پایه هر ویلایی است اگر ویلایی این امکانات را داشته باشد از امتیاز بالایی برخوردار است و همچنین امروزه که زندگی همه افراد به موبایل و اینترنت وابسته شده است آنتن دهی منطقه نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد.

8.    کیفیت ساخت

مصالح و متریالی که در ساخت ویلا استفاده شده است، اهمیت ویژه ای دارد. در رابطه با بررسی کیفیت ساخت ویلا، سعی کنید در مورد سازندگان و صاحبان آن‌ها تحقیق کنید و از سازندگان غیرحرفه‌ای دوری کنید.

9.    نوع سند و مالکیت

یکی دیگر از نکات مهمی که قبل از خرید ویلا باید به آن توجه داشت، نوع سند آن است. ویلایی که قصد دارید آن را بخرید، باید به صورت شش‌دانگ باشد و هیچ‌گونه ابهامی در این باره وجود نداشته باشد.

نکته مهم: توجه داشته باشید اگر میخواهید  ویلایی که ساخت آن تمام نشده و هنوز سند شش‌دانگ ندارد را بخرید، هنگام خرید فقط باید مبلغ پیش‌ پرداخت را بپردزاید و هرگز تا پایان ساخت ویلا و ارائه سند، نباید وجه آن را به صورت کامل  پرداخت کنید.

نکته دیگر در مورد سند مالکیت ویلا این است که این سند ویلا نباید در رهن بانک باشد و هیچ‌گونه وامی نباید روی آن گرفته شده باشد. در صورت عدم توجه به این نکات با وجود اینکه وجه خرید ویلا را به صورت کامل  پرداخت کرده باشید، نمی‌توانید ویلا را سند بزنید و با مشکلاتی برای سکونت و مالکیت ویلا مواجه می شوید.

ویلاهایی که سند مشاع دارند:

در صورتی که ویلا دارای کنتور برق و کنتور گاز و از همه مهم‌تر دارای مجوز ساخت یا پایان‌کار باشد، می‌توانید آن را معامله کنید، چرا که با داشتن پایان‌کار برای ویلا، امکان تبدیل به سند تفکیکی و شش‌دانگ وجود دارد.

 قولنامه:

اگر ویلا دارای قولنامه‌ یا مبایعه‌نامه‌ با کد رهگیری است، سند را به همراه  طرفین نزد شورای منطقه ببرید و با ممهور کردن آن توسط شورا، مبایعه‌نامه را به سند شورایی و قابل اطمینان تبدیل کنید، سپس اقدام به اخذ سند تک‌برگ نمایید.

نکته: حتما در سند قید شود که آیا در آن قلم‌خوردگی وجود دارد یا نه و دارای پشت یا حاشیه‌نویسی است یا نه، تا بعدا دچار سوءاستفاده‌های احتمالی نشوید.

 

بیشتر بخوانید:  ساخت ویلا در تهراندشت 

10.  خرید نقد یا اقساطی

تا جایی که می‌توانید معامله را به صورت نقدی انجام دهید و از اینکه در قبال بخشی از مبلغ باقیمانده چک بدهید، تا حد امکان پرهیز کنید. اگر هم مجبور شدید معامله را از طریق چک انجام دهید به نکات زیر توجه کنید:

اگر اسنادی مانند چک و سفته نزد بنگاه ‌دار به امانت گذاشته شده، در قرارداد قید شود که تحت چه شرایطی و چه زمانی این اسناد به چه شخص یا اشخاصی باید تحویل داده شود.

از چک‌هایی که به صورت چک مسافرتی یا چک حساب جاری ردوبدل می‌شوند، کپی گرفته شود. همچنین، اگر چکی صادر می‌شود، در نزد صاحب بنگاه و شاهدها تنظیم و امضا شود.

حتما دو نفر قابل اعتماد از سوی طرفین، زیر قرارداد را به عنوان شاهد امضا کنند.

از امضای سند بدون حضور طرف دیگر و قبل از احراز سمت و هویت او خودداری شود.

11.خرید ویلا از افراد معتبر

اینکه ویلا در کدام  مشاوره املاک معرفی شده و قرار داد آن توسط چه کسی نوشته شده است بسیار با اهمیت است.

قبل از انجام معامله ویلا، بررسی کنید آیا صاحب بنگاهی که ویلا را برای فروش به شما عرضه کرده است، دارای مجوز از اتحادیه املاک است یا خیر؟ با اطمینان حاصل کردن از اعتبار و مجوز مشاوره املاک می توانید از مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد جلوگیری کنید

12.قیمت ویلاهای اطراف

برای اطلاع از قیمت های ویلا میتوانید به محلی که میخواهید ویلا را بخرید بروید و از همسایگان ویلا درباره قیمت ملک تحقیق کنید تا سرتان کلاه نرود البته باید در نظر بگیرید

سن بنا و امکانات آن در قیمت ویلا تاثیرگذار هستند و نمی‌توان حتی دو ویلا را که کنار هم قرار دارند، هم‌قیمت در نظر گرفت.

13.امنیت ویلا

هنگام انتخاب ویلا برای خرید به موارد امنیتی ویلا توجه کنید.

بعد ازخرید  ویلا، در اولین فرصت، دیوارهای اطراف ویلا را بررسی و تعمیر کنید و سپس به سراغ قسمت‌های داخلی بروید. بنابراین اگر در هنگام خرید یک ویلا، با دیوارهای نامشخص و خراب مواجه شدید، یا از خرید آن منصرف شوید یا از صاحب ویلا بخواهید که مرز آن را مشخص و دیوار را تعمیر کند.

همانقدر که خرید و داشتن ویلا لذت بخش است اگر نکات گفته شده در این مقاله رعایت نشود می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

اگر شما تجربه و اطلاعات کافی برای خرید ویلا در تهراندشت و سرخاب را ندارید میتوانید از مشاورین قابل اعتماد و با تجربه املاک ویلا دشت مشورت بگیرید و بهترین انتخاب را داشته باشید.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ویلاهای تهراندشت و امکانات آنها میتوانید مقالات دیگر سایت را مطالعه کنید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.