مقالات

5 نکته مهم در طراحی استخر ویلا

طراحی استخر ویلا - ویلا دشت

 ساخت و طراحی استخر ویلا

استخر ویلا مهم ترین بخشی است که محوطه یک ویلا می تواند داشته باشد، با وجود استخر است که یک ساختمان حیاط دار به ویلا تبدیل میشود.

استخر را میتوان در داخل ویلا و یا خارج از ویلا ساخت ، و اندازه ،ابعاد و طراحی آن کاملا به انتخاب شما ،نوع طراحی خود ویلا و بودجه ی شما بستگی دارد.

وجود استخر در فصل تابستان به شما احساس آرامش و نشاط می دهد و بر قیمت ملک شما نیز تاثیر بسیار مثبتی دارد و خریداران نیز ویلای دارای استخر را ترجیح می دهند و راحت تر آن را خریداری می کنند و پول بیشتری نیز برای آن پرداخت می کنند.تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:ساخت ویلا در تهراندشت

مزایای وجود استخر در ویلا

  • داشتن یک استخر خصوصی
  • اطمینان از تمیز بودن آب
  • زیبایی بیشتر محوطه ی ویلا
  • افزایش قیمت ملک
  • بی نیازی از استخرهای عمومی

نکته: البته باید توجه داشته باشید که اگر ویلای شما در منطقه ی پر آبی باشد شرایط مناسب برای ساختن استخر را نیز دارد ،در غیر این صورت به دلیل کم آبی و خشکسالی در مناطق مختلف ، در صورتی که شما در این مناطق استخر بسازید به دلیل عدم وجود آب نمی توانید از آن استفاده کنید.

طراحی استخر ویلا - املاک ویلادشت

بیشتر بخوانید: 7 مورد مزایا و معایب ویلاهای پیش ساخته

برای ساختن استخرنکاتی وجود دارد که شما باید به آنها توجه کنید تا استخری مناسب و زیبا داشته باشید در زیر به بررسی این موارد می پردازیم:

5 نکته مهم و ضروری در ساخت و طراحی استخر ویلا 

1- مشخص کردن هدف از ساختن استخر

یکی از اصلی ترین نکاتی که در  طراحی استخر و بودجه آن تاثیر می گذارد هدف شما از ساختن استخر است.

قبل از شروع هر کاری باید مشخص کنیدکه هدف شما از داشتن استخر شنای حرفه ای است و یا فقط آموختن شنا به صورت معمولی و یا اینکه فقط به عنوان سرگرمی می خواهید استخر بسازید؟استخر آب گرم می خواید یا استخر آب سرد،استخر سرپوشیده یا استخر روباز؟

در هر صورت ویژگی ،شرایط و ابعاد استخر در نوع طراحی و بودجه استخر تاثیر می گذارد.

 

بیشتر بخوانید :اصول معماری و طراحی ویلای مدرن تهراندشت

2-      اختصاص بودجه مشخص برای استخر

قبل از اینکه ساختن استخر را در ویلای خود شروع کنید باید بودجه ی مشخصی را برای آن تعیین کنید تا در اوسط کار دچار مشکل نشوید.

شما باید ابعاد مورد نظر تان برای استخر را مشخص کنید وهمچنین در صورتی که استخر بزرگ می خواهید باید هزینه تجهیزات ،طراحی و مصالح مورد نیاز را حساب کنید و پس از آن باید یک پیمانکار را پیدا کنید تا متناسب با بودجه شما بتواند استخر را طراحی و اجرا کند.

طراحی استخر ویلا - ساخت استخر- ویلادشت

بیشتر بخوانید:مزایای هوشمند سازی ویلاها

3-طراحی استخر با توجه به نیاز خانواده

نکته دیگر در ساخت استخر ویلا توجه به این مورد است که چه کسانی قرار است از این استخر استفاده کنند زیرا اصول طراحی استخر کودکان با اصول طراحی استخر برای بزرگسالان بسیار متفاوت تر است . استخر کودکان بیشتر برای بازی ساخته می شود و استخر بزرگسالان برای شنا کردن.

 اگر بودجه ی مناسبی در اختیار دارید می توانید در کنار داشتن یک استخر بزرگ می توانید یک استخر جدا، برای کودکان بسازید استخر های کودکان معمولا دارای عمق بسیار کمی هستند و خطری کودکان را تهدید نمی کند

4- انتخاب رنگ  و شکل مناسب برای استخر

استفاده از رنگ های مختلف می تواند ایده زیبا وجذابی برای استخر باشد. شما می‌توانید از کاشی و سرامیک‌ها ی رنگی با طرح های زیبا استفاده کنید.

برای مدل استخر نیز می توانید از شکل های مختلف هندسی ایده بگیرید و استخر خود را به شکل ،مستطیلی  ، مربعی ، شش ضلعی یا پنج ضلعی منتظم و یا حتی به شکل دایره یا بیضی بسازید، هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

میتوان گفت یکی از زیبا ترین ایده‌های طراحی استخر ویلا مربوط به شکل هایی است که به صورت منحنی و نامنظم طراحی می‌شوند. این نوع از طراحی استخرهم برای داخل ویلا و هم برای بیرون ویلا بسیار مناسب هستند.

استخر کوچک باغی - املاک ویلادشت

بیشتر بخوانید:انواع شومینه در ویلاها

5- ایمنی استخر

بااهمیت ترین ویژگی برای استخر ویلا ایمن بودن آن است استخر باید به گونه ای طراحی شود که نه برای کودکان خطرناک باشد و نه برای بزرگسالان ،مصالح مورد استفاده در استخر نباید لغزنده باشد.

بهتر است برای ایمنی بیشتر استخر دور آن از نرده استفاده کنید،شرایط مناسب برای تخلیه آب استخر،تصفیه و ضد عفونی کردن آن که از مهم ترین مسائل هستند فراهم باشد.

اگر به دنبال بهترین  استخرها برای ویلای خود هستید، مشاورین املاک ویلا دشت  با تجربه کافی در این زمینه و تسلط کامل به منطقه تهراندشت  ، شما را راهنمایی خواهند کرد.  برای خرید ویلا استخردار در تهراندشت و سرخاب هم با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید ۰۹۱۲۶۶۲۰۰۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.